Tradycyjna i nowoczesna kuchnia chińska – dostarczamy szybko, smacznie i zdrowo

Kuchnia chińska taka jak lubisz

Jedna z najbardziej różnorodnych spośród kuchni azjatyckich. Łączy w sobie smaki ościennych krajów Azji, jak i ogromne bogactwo ludów zamieszkujących Chiny. Najbardziej znane w Europie i w Polsce dania chińskie pochodzą z Pekinu, Syczuanu, Kantonu, Szanghaju, obszaru wzdłuż rzeki Jangcy, regionu Chaoshan. To, co je łączy to składniki o dużej ilości warzyw i tradycyjny sposób przyrządzania. Zamiast eksperymentów, Chińczycy w kuchni wolą się trzymać sprawdzonych przepisów. W naszym kraju również doceniamy ten klasyczny, uznany smak, niemniej zdarza nam się zamawiać odważne, nowoczesne połączenia smaków. Smaczne potrawy tradycyjnej kuchni chińskiej ze specjalnymi, oryginalnymi sosami.

Kuchnia chińska a jedzenie pałeczkami

Pałeczki w Chinach, Japonii Wietnamie czy Korei używane są od wieków. Zupy jada się – tak jak u nas - łyżką, zaś pałeczkami spożywa się główne dania, wówczas zjada się potrawy z miseczek. W tych rejonach świata pałeczki są jednym z najbardziej popularnych sposobów jedzenia. Nie każdy wie, że pałeczki z konkretnych regionów różnią się kształtem. Chińskie są zazwyczaj większe i kwadratowe i mają tępe zakończenie (często spotykane w barach i bistro z chińskim jedzeniem). Japońskie natomiast są przeważnie mniejsze zaokrąglone ze stożkowatą końcówką. Zastosowanie obu jest oczywiście identyczne. Te specyficzne sztućce wytwarzane mogą być z najróżniejszych materiałów. Najbardziej powszechne są drewniane i bambusowe, obecnie spotyka się nawet plastikowe lub z innego tworzywa.

Zamów dania kuchni chińskiej z dostawą do biura albo do domu i zanurz się w oryginalnym smaku. Na lunch lub obiad w firmie, spotkanie biznesowe lub towarzyskie. Zamawiając przez natalerzu.pl możesz wygodnie zapłacić online lub przy odbiorze.

Najlepsze restauracje, sieci restauracyjne, bary i bistro, w których szybko zamówisz dania kuchni chińskiej z dowozem znajdziesz na natalerzu.pl.