Pierogi w pysznym cieście - zamów w Warszawie.

Zamów smaczne pierogi w Warszawie i najedz się do syta.

Pierogi jedno z typowo polskich dań. Zapytani o polskie jedzenie bez namysłu odpowiadamy, że są to poza schabowym i pomidorową właśnie pierogi. A tu okazuje się, że wymyślono je w Chinach. Daleka Azja jest krajem pochodzenia wielu potraw, na przykład makaronu, tak więc nie ma się co dziwić, że stamtąd przywędrowały pierogi.

Skąd wzięła się zatem nazwa „pierogi ruskie”. Miano to noszą pierogi w smaku wytrawne, których farsz składa się z ziemniaków zmieszanych z doprawionym twarogiem. To danie do dziś dnia jest popularne na terenach kresowych. Skąd więc to miano? Nie z Rosji, jak można domniemywać, ale z Rusi Czerwonej, która to znajdowała się w Galicji Wschodniej. W czasach, gdy tereny obecnej Ukrainy należały do Polski, tak przyrządzane pierogi zwane były… polskimi. Kiedy Polska utraciła Lwów, zaczęto określać je mianem ruskich. Jak widać ta przewrotna nazwa wcale nie oznacza, że nie jest to potrawa polska, wręcz przeciwnie. Jeśli tylko zamówisz pierogi w Warszawie przekonasz się jak wyjątkowe smaki oferują.

Jak wspomnieliśmy, pierogi pochodzą z Chin a popularne są nie tylko w Polsce. Występują np. w kuchni japońskiej, ukraińskiej, białoruskiej, litewskiej, słowackiej, włoskiej, czy rosyjskiej. Każdy kraj ma swój charakterystyczny sposób serwowania pierogów. Różnią się one także smakiem, bowiem farsz jakim wypełnia się ciasto jest specyficzny dla konkretnego regionu. Wystarczy raz spróbować pierogów lub pierożków, by przekonać się, że chińskie wonton, włoskie ravioli, różnią się diametralnie.

Dzieci także uwielbiają pierogi. W natalerzu.pl znajdziesz porcje odpowiednie dla dzieci - pierogów z owocami, ze śmietaną i smacznymi dodatkami. Spróbuj pierogów w dostawie w Warszawie i wybranym mieście w Polsce.

Zamów pierogi w Warszawie przez natalerzu.pl. Najlepsze pieroregie, pierogarnie, restauracje i bary oferujące pyszne dania z dostawą.