Kuchnia japońska – najlepsze sushi online. Zamów i jedz ze smakiem

Szybko, smacznie i zdrowo oto suhi online

W kuchni japońskiej dominują ryby i wszelkiej maści owoce morza. Okazało się, że taka dieta stała się jedną z najbardziej zdrowych na świecie. W Europie potrawy Kraju Kwitnącej Wiśni kojarzymy głównie z sushi i dobrze, bo jest to zdecydowanie jedno z najsmaczniejszych orientalnych dań. Niedościgli Japończycy dopracowali sposób przyrządzania sushi do perfekcji. W ten sposób wpłynęli nie tylko na idealny smak, ale również na wygląd swoich dań. Kuchnia japońska najważniejsze potrawy.

Sushi – jest to zdecydowanie najbardziej popularne danie. Powstaje z kilku głównych składników: gotowanego ryżu, owoców morza i ryb, wodorostów, warzyw, z dodatkiem imbiru marynowanego, sosu sojowego i chrzanu wasabi. Ryż przygotowywany jest z dodatkiem octu ryżowego, soli oraz cukru. Ryby powinny być surowe, najlepszej świeżości. Po każdym kawałku, aby oczyścić kubki smakowe, przegryza się kawałek marynowanego imbiru.

Tempura – to ogólnie potrawy w gęstym cieście, które smażone są krótko na głębokim, rozgrzanym oleju. W temperze można zrobić praktycznie wszystkie składniki, a najbardziej popularne są owoce morza (krewetki, kalmary, ośmiorniczki), ryby oraz warzywa (nie tylko egzotyczne, także te dostępne w kuchni polskiej). Tempurę serwuje się z sosem do maczania.

Ramen – to niezwykła zupa z makaronem pszennym na mięsnym bądź rybnym bulionie. Klarowny rosół z wieloma dodatkami, doprawiany sosem sojowym lub miso, do którego dodawane są plastry wieprzowiny, suszone wodorosty nori, kamaboko oraz cebula szalotka.

Zamów sushi online przez naTalerzu.pl

Dania kuchni japońskiej z dostawą do pracy i do domu. Sprawnie, miło, smacznie. Spróbuj sushi online z najlepszych lokali w okolicy. Zamawiając dania online możesz wygodnie zapłacić online lub przy odbiorze.

Wybrane restauracje serwujące sushi online