Aromatyczna, wyszukana kuchnia indyjska z natalerzu.pl to właściwy wybór

Szlachetny smak potraw, za którymi się tęskni to najlepsze, co oferuje kuchnia indyjska

Czy wiesz, że na kuchnię hinduską składa się zlepek dań i stylów pochodzących regionów półwyspu, na którym kultura wespół z religią i tradycją odcisnęły niebagatelne piętno w przyrządzaniu potraw? Kuchnię regionów Azji, Europejczycy kojarzą głównie z daniami opartymi na ryżu. To kolejna z kuchni azjatyckich, której podstawą jest ryż. Tutaj popularna jest także soczewica i fasola. Niezwykle cenione są dania z wykorzystaniem różnego rodzaju marynat oraz charakterystyczne - jakże różne od smaków kuchni europejskiej - jogurty oraz również niespotykane u nas, specjalne indyjskie chlebki. Ryż w Indiach przyrządzany na około 30 sposobów, z których w Europie znanych jest ledwie kilka. Na przykład popularny ryż jaśminowy nie ma nic wspólnego ani ze smakiem, ani z zapachem jaśminu. Nazwa ta wzięła się z wyglądu ziarenek, które kształtem przypominają płatki kwiatu jaśminu. Kolejną ciekawostką może być fakt, że gotowany ryż jaśminowy określa się jako parowany, choć nie jest gotowany na parze. Ten rodzaj ryżu gotuje się w wodzie. Mimo, że kuchnia indyjska słynie z wykorzystania ryżu, to Indie są w czołówce producentów pszenicy na świecie.

Wracając do smaku, kuchnia indyjska słynie z bogactwa przypraw, głównie korzennych. Dzięki nim jest rozpoznawalna i łatwa do zdefiniowania. Wśród najpopularniejszych aromatów znajdują się curry, kurkuma, kmin rzymski, imbir, cynamon, goździki. Szlachetności potrawom dodają także zioła oraz aromatyzowane owoce z mango i rodzynkami na czele.

Zamów dania kuchni indyjskiej z dostawą do biura albo do domu i zanurz się w oryginalnym smaku. Zamawiając przez natalerzu.pl możesz wygodnie zapłacić online lub przy odbiorze. Najlepsze restauracje, w których zamówisz dania kuchni indyjskiej z dostawą znajdziesz na naTalerzu.pl.

Inne kuchnie świata